Akce již proběhla.

Benedikt XVI. se během SDM sejde s univerzitními profesory, dobrovolníky a handicapovanými

20. 2. 2011 18:19

Benedikt XVI se sejde s mladými univerzitními profesory, navštíví centrum pro handicapované San Juan de Dios (sv. Jan z Boha) a zakončí svůj program vyjádřením vděčnosti všem dobrovolníkům podílejícím se na Světových dnech mládeže...


 

... Také se setká s řeholnicemi v El Escorialu a bude sloužit mši se seminaristy v katedrále Virgen de la Almudena.

Tyto dílčí akty se přičítají k hlavním událostem SDM v Madridu, které budou probíhat na náměstí Plaza de Cibeles – význačném místě v centru města – a na letišti Cuatro Vientos, malém letišti v jihozápadní části města, které poskytne pohostinství pro vigílii a závěrečnou mši, tedy obřady, na kterých se očekává největší účast návštěvníků.

 

Monsignor César Franco, generální koordinátor SDM a madridský pomocný biskup byl vděčný Svatému Otci, že „velkoryse přijal všechny naše návrhy na setkání, kterých se budou účastnit mladí.“

 

Papež se setká s mladými univerzitními profesory v klášteře EL Escorial, slavném augustiniánském klášteře z 16. století, který se nachází 45 kilometrů severně od Madridu. Je běžné, že se Benedikt XVI setkává se zástupci akademického světa na svých pastoračních návštěvách, ale je to poprvé, kdy k tomu dochází v rámci nějakého světového setkání. „Tato schůzka ukazuje zálibu, jakou má Papež v univerzitním světě a kultuře, jak ukázal i při podobných schůzkách v Německu, Velké Británii a Francii,“ zdůraznila Carla Díez de Rivera, ředitelka oddělení kultury.

 

V El Escorialu se Svatý Otec předběžně setká i se skupinou mladých řeholnic na místě zvaném Patio de los Reyes.

 

Schůzka s handicapovanými osobami

Mimo jiné Svatý Otec navštíví Nadační ústav sv. Josefa. Je to centrum založené v roce 1899, kde se léčí osoby s psychickým i fyzickým postižením a pravidelně sem docházejí bratři od sv. Jana z Boha. Tato schůzka se uskuteční krátce před slavnostní Vigílií na letišti v Cuatro Vientos a Papež se na ní setká kromě obyvatel centra i se zástupci handicapovaných, kteří se zúčastní SDM. Řád Milosrdných bratří sv. Jana z Boha je rozšířen na pěti kontinentech s přibližně 320 centry a zaštiťuje rozsáhlou síť přidružených aktivit.

 

María José Gonzáles - Iglesias, koordinátorka sekce pro handicapované, byla vděčná, že se Papež setká s mladými lidmi s různým postižením. „Je to krásné gesto ze strany Svatého Otce k handicapovaným lidem,“ zdůraznila Gonzálesová.

 

Benedikt XVI se také setká se seminaristy, kteří se budou účastnit SDM, a pro které bude sloužit mši v katedrále Virgen de la Almudena.

 

Závěrečnou tečkou Papežovy cesty do Španělska bude setkání s dobrovolníky na SDM ve veletržním areálu IFEMA, jako projev vděčnosti všem, kteří budou nezištně a s vytrvalostí pomáhat s organizací.

 

Hlavní body programu SDM

Vedle doplňkových akcí, které jsou zde uvedeny, bude Svatý Otec sám řídit hlavní události SDM během svého pobytu v Madridu.

 

V den jeho příjezdu ve čtvrtek 18. srpna odpoledne se bude konat přivítání s mládeží z celého světa na náměstí Plaza de Cibeles, jednom z nejvýznačnějších míst ve městě.

 

V pátek večer bude slavena Křížová cesta se 14 vyřezávanými zastaveními velké umělecké hodnoty a zbožné úcty přivezenými z různých koutů Španělska. Bude probíhat na třídě Paseo de Recoletos mezi náměstími Plaza de Cibeles a Plaza de Colón.

 

Na sobotu a neděli připadají události, při nichž se počítá s nejvyšším počtem účastníků. Vigílie mladých v sobotu a nedělní mše svatá. Obě části programu budou v areálu letiště Cuatro Vientos. Toto místo se nachází na jihozápadě 8 kilometrů od centra Madridu. Prostředí historického letiště již hostilo v roce 2003 setkání Jana Pavla II s mladými Španěly při jeho poslední návštěvě Španělska.

 

Ze španělštiny přeložila Zdeňka Pospíšilová

 

Zobrazeno 2312×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.