Akce již proběhla.

Témata dalších světových dní mládeže jsou již známá!

24. 8. 2011 19:44

Papež Benedikt XVI. zveřejnil témata nadcházejících světových dní mládeže!


 

V rámci promluvy při generální audienci v Castelgandolfu řekl papež mimo jiné: "Rád bych nyní vyhlásil téma příštích Světových dní mládeže. Mottem setkání příštího roku, která se budou konat v jednotlivých diecézích, je: "Radujte se stále v Pánu, opakuji: Radujte se!”, zvolené z listu Filipanům" (4,4). Mottem Světových dnů mládeže, které se uskuteční v roce 2013 v Riu de Janeiro, bude vyslání učedníků: “Jdětě tedy, získejte za učedníky všechny národy.” (srov. Mt 28,19). Již od této chvíle svěřuji do vašich modliteb přípravu těchto velice důležitých událostí. Děkuji."

Na první téma naváží jednotlivá diecézní setkání, která se  každoročně konají ve všech českých a moravských diecézích a arcidiecézích, a to zpravidla v sobotu před květnou nedělí. Tyto setkání pořádají Diecézní centra pro mládež a mladí se na nich mohou setkat s místním biskupem.

Na druhé téma pak naváže samotné celosvětové setkání mládeže, které se uskuteční v roce 2013 v brazilském Rio de Janeiru.

 

foto: Vojtěch Podstavek

Zobrazeno 6308×

Komentáře

majkiii

@BaP: Běžně se SDM opravdu konají každé tři roky. Setkání v Riu de Janeiro se ale bude konat o rok dřív proto, že v roce 2014 proběhne v Brazílii mistrovství světa ve fotbale... Dvě velké akce najednou by mohly přinést organizační problémy, kterým se chce tímto opatřením předejít. Takže nás čekají Světové dny mládeže již za dva roky :-)

Johny06

Ano ano :-) Těším se snad mi to víde:-)

Zobrazit 6 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.