Akce již proběhla.

Víra je silnější než déšť, říká mladým papež

21. 8. 2011 20:24

Sobotní vigilii na madridském letišti Cuatro Vientos, která byla společně s nedělní mší svatou vyvrcholením Světových dní mládeže, přerušil nečekaně déšť a prudký vítr.


 

21. 8. 2011 Madrid

Na samém začátku své promluvy se musel papež Benedikt XVI. odmlčet, protože se po horkém odpoledni strhla nad letištěm silná bouře, která zkomplikovala situaci pořadatelům i více než milionu mladých účastníků shromážděných před pódiem. Ale i během půlhodinového čekání na utišení deště a vyřešení technických problémů mladí nepřestávali zdravit papeže pokřiky a zpěvem. Když se bouře utišila, papež jim poděkoval za jejich modlitby a vytrvalost. Situaci komentoval slovy: „Zažili jsme společně dobrodružství. Silná víra může překonat i náročné životní situace.“ Následovala eucharistická adorace, při které bylo vystaveno velkolepé ostensorium přivezené pro tuto příležitost z katedrály v Toledu. Kvůli deštivé příhodě musel být obřad zkrácen, a tak otázky mladých ohledně života a křesťanské morálky, manželství, vysokých ideálů a hledání víry zůstaly nezodpovězeny.

Poutníci strávili na letišti celou noc v čekání na nedělní mši svatou, kterou byly 26. Světové dny mládeže slavnostně ukončeny. Po mši papež pozval mladé na příští setkání v roce 2013 v brazilském Rio de Janeiru.

Anežka Hesová, tisková mluvčí

foto: Vojtěch Podstavek

Sdílet

Komentáře

Martina Jarošová (Marťaska) :) měli sme dobre zaklady,.. tu se přihnal vítr a déšť, ale karimatka pevně "stála" :D

segra Ta bouře nebyla zas tak příšerná :-))

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.