Akce již proběhla.

Časté dotazy

4. 1. 2011 17:48

Často se nás ptáte na některé otázky. Uvádíme zde proto nejčastější z nich.


Místo předprogramu

OTÁZKA: Už se ví, do jaké španělské diecéze pojedou Češi na předprogram?
ODPOVĚĎ: Ano. Je to Tarragona.Nachází se asi 100 km jihozápadně od Barcelony u Středozemního moře.

Pomoc během setkání v Madridu

OTÁZKA: Rád bych se zeptal, zda-li bych mohl nějak pomoci s přípravou na setkání v Madridu 2011, a co by taková pomoc obnášela.
ODPOVĚĎ: Doporučuju se přihlásit na setkání přes elektronickou přihlášku, kterou najdeš zde: http://www.ado.cz/madrid-eprihlaska/ V přihlášce zaškrtneš přípravný tým, který by se Ti líbil. Potom s Tebou bude komunikovatzodpovědný za daný přípravný tým, jestli má ještě volno a nebo ne, případně Tě někomudalšímu doporučí. Nebo je možnost si zaškrtnout je mi to jedno a v tom případě Tě někamzařadíme, kde bude potřeba. V případě, že tě nebudeme moci zařadit do vybranéhopřípravného týmu, budeme tě kontaktovat.Samozřejmě, že některé přípravné týmy mají na své členy určité požadavky např. překladatelé – znalost jazyka, nejlépe španělštiny.Přihlášení do přípravných týmů se nebudou účastnit předprogramu v diecézi Tarragona

Individuálně do Madridu

OTÁZKA: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud se chystáme individuálně autem a nechceme seúčastnit předprogramu. Co máme dělat, jestli máme vyplňovat nějaké přihlášky atd.
ODPOVĚĎ:Určitě vyplňte přihlášku, ve které je nabízená také možnost cestovat individuálně autem naprogram jen do Madridu. Přihláška je na http://www.ado.cz/madrid-eprihlaska/. V ní jsou také otázky týkající seindividuální dopravy. Po odeslání a zpracování přihlášky ti zašle diecézní centrum mládeže další informace. Všichni, kteří pojedou individuálně, tak jsou požádáni o příspěvek na České národní centrumv Madridu, program, zajištění zázemí, služeb... ve výši 400 Kč.

Věk účastníků

OTÁZKA: Je nějaká věková hranice?
ODPOVĚĎ: Ano. Spodní věková hranice je striktně 15 let. Důrazně doporučujeme, aby se světových dnů mládeže účastnili mladí spíše od 16 let. Horní věková hranice není striktně dána, ale počítá se, že lidé přes 30 let spíše už nacházejí jiný způsob realizace života v církvi. Pokud se jedná o doprovázející (kněží, řeholníci ařeholnice, pastorační pracovníci apod.), pak tam jedou zásadně z jiných důvodů a věková hranice není omezením. Pro věkovou skupinu od 15 do 30 let je připravován přiměřený program.

Letecky do Madridu

OTÁZKA: Chtěl bych se Vás zeptat, jak to vypadá s jednáním o cestě do Madridu leteckou cestou.
ODPOVĚĎ: Hromadnou leteckou dopravu pro poutníky do Madridu nebudeme nabízet.

Je možné zaplatit si pouze balíček poutníka?

OTÁZKA: Prosím Vás, pokud chystáme dopravit se do Madridu po vlastní ose auty:
- je možné zaplatit si pouze balíček poutníka tak, abychom měli zajištěné to nejdůležitější: ubytování, stravu, dopravu apod. v Madridu (tzn. neplatit dopravu)?
ODPOVĚĎ: Ano, v přihlášce http://www.ado.cz/madrid-eprihlaska/? je uvedena tato možnost individuální dopravy, s tím že si zaplatíte jen balíček poutníka a příspěvek na organizaci programu, režie českého centra -400 Kč.Každopádně se prosím přihlaste.

K čemu bude sloužit příspěvek 400 Kč?

OTÁZKA: K čemu bude sloužit příspěvek 400 Kč?
ODPOVĚĎ: České národní centrum bude zajišťovat pro české účastníky zázemí, služby, informace v brožuře poutníka a speciální zpěvník pro toto setkání. Organizátoři budou řešit případné krizové situace, zajišťovat zdravotnickou službu odborným zdravotnickým personálem a českými lékaři, dále pořadatelskou a technickou službu, výzdobu, překládat, připravovat liturgii a režírovat celkový dopolední program. K dispozici budou také překladatelé, s jejichž pomocí organizační tým pomůže řešit účastníkům nejrůznější situace, navzdory španělštině :-)
Náklady na provoz českého národního centra se budou hradit z různých zdrojů. Píšeme grantové projekty, hledáme sponzory, ale částečně přispívají také účastníci.
Částka asi 400 Kč je již započítána do ceny za společnou dopravu autobusem.
S příspěvkem na činnost a provoz českého národního centra ve výši 400 Kč počítáme také od těch, kteří využijí individuální dopravy.

Proč není vhodné přijet na WYD bez přihlášení

OTÁZKA: Mohu přijet na setkání nepřihlášen?
ODPOVĚĎ: Čím více mladých se zapíše, tím lépe se může organizovat a zajistit veškerý servis!
Přijet na setkání nepřihlášen je nezodpovědné!
Přispět na organizaci WYD zakoupením balíčku je vyjádřením solidarity s jinými a pomoc organizátorům.

Příspěvek na předprogram

OTÁZKA: Bude se něco platit na předprogramu?
ODPOVĚĎ: Organizátoři předprogramu stanovili příspěvek na stravu ve všech katalánských diecézích na 30 €/os/5 dnů.

Zobrazeno 16774×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.