Akce již proběhla.

Informace pro účastníky Světových dnů mládeže Madrid 2011 z České republiky

30. 4. 2010 15:12

Sekce pro mládež České biskupské konference bude připravovat účast jednotlivých poutníků českých a moravských diecézí na Světových dnech mládeže (World Youth Day - WYD) 2011 v Madridu.Nedílnou součástí Světových dní mládeže jsou „Dny v diecézích".

„Dny v diecézích" se budou konat v různých španělských diecézích od 11. do 15.8.2011.

Program Světových dní mládeže bude od 16. do 21.srpna 2011 v Madridu.

Registrace - přihláška

Poutníkům z České republiky, kteří chtějí využít organizovanou nabídku Sekce pro mládež ČBK, doporučujeme (společnou) přihlášku přes diecézní centra mládeže z důvodů organizace a logistiky ubytování a účasti na programu Českého národního centra.

Mohou se hlásit na (arci)diecézní centra pro mládež svých diecézí od 1. 10. 2010 zasláním vyplněné přihlášky. Pracujeme také na formě přihlášení přes internet.

 

V případě individuálních přihlášek přes oficiální španělské stránky je pravděpodobné, že poutníci budou ubytováni ve velké vzdálenosti od ostatních a nebudou se moci efektivně zúčastnit společného programu.
WYD Madrid 2011 také nabízí několik možností registrace, podle našich předchozích zkušeností ostatní možnosti účasti doporučujeme následující.

Cena:

Balíček poutníka: 163 €

(zahrnuje během programu Světového dne mládeže 16.-21.8. ubytování a stravu, úrazové pojištění, městskou hromadnou dopravu, batoh poutníka, volný vstup na kulturní aktivity Festivalu mládeže)

Dar do Fondu solidarity 10 € na podporu účasti mladých z ekonomicky slabších zemí.

Cena: 4 900 Kč (organizace českého centra v Madridu, doprava, zajištění administrativy, zdravotní zajištění aj.)

Celková cena: 4 900 Kč + 173 € = 9 400 Kč (dle kurzu 26,00 Kč/€)

Stravování během Dní v diecézích je na vlastní náklady.

Doprava

Předpokládáme dopravu autobusy se zastávkami na zajímavých místech a pro účast na Dnech v diecézích.

Dopravu do Španělska je možno si samozřejmě organizovat i individuálně, avšak v takovém případě nebude možno využít případné dotace ze Sekce pro mládež ČBK a diecézí.

I v případě individuální formy dopravy velmi doporučujeme společnou registraci a účast na programu Českého národního centra.

Ubytování

Účastníkům s objednaným ubytováním připraví organizace WYD skromné podmínky přijetí ve školách, tělocvičnách, farnostech nebo v rodinách.

Všichni si musí vzít spacák a karimatku! Z 20. na 21. srpna 2011 po slavení vigilie přenocují účastníci pod širým nebem v areálu Cuatro vientos (Čtyři světové strany).

Pojištění do zahraničí si hradí každý poutník sám.

 

 

Zobrazeno 34257×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.