Akce již proběhla.

České národní centrum v Madridu

21. 12. 2010 15:21

Během Světových dní mládeže bude pro české poutníky v Madridu fungovat české národní centrum.


Zde bude probíhat program v češtině.  Ústředním bodem tohoto programu budou animované katecheze a bohoslužby, které mladým lidem pomohou k hlubšímu duchovnímu prožití celého setkání. Katechety budou čeští biskupové.

České národní centrum bude zajišťovat pro české účastníky zázemí, služby, informace v brožuře poutníka a speciální zpěvník pro toto setkání. Organizátoři budou řešit případné krizové situace, zajišťovat zdravotnickou službu odborným zdravotnickým personálem a českými lékaři, dále pořadatelskou a technickou službu, výzdobu, překládat, připravovat liturgii a režírovat celkový dopolední program. K dispozici budou také překladatelé, s jejichž pomocí organizační tým pomůže řešit účastníkům nejrůznější situace, navzdory španělštině :-)

Zkušenost s činností českého národního centra je výborná z Kolína nad Rýnem. Když nastal problém s dodáním stravy, organizátoři českého národního centra tehdy obratem zabezpečili dodání stravy pro české poutníky. Vzpomínáte si na nejoblíbenější hlášení P. Jendy Balíka? Ano, byla to slova: „Jídlo bude!!!“ :-)

Náklady na provoz českého národního centra se budou hradit z různých zdrojů. Píšeme grantové projekty, hledáme sponzory, ale částečně přispívají také účastníci. Částka asi 400 Kč je již započítána do ceny za společnou dopravu autobusem.
S příspěvkem na činnost a provoz českého národního centra ve výši 400 Kč počítáme také od těch, kteří využijí individuální dopravy.

Zobrazeno 3516×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.