Akce již proběhla.

Parkování v Madridu

18. 3. 2011 1:00

Parkování v ulicích Madridu není jednoduché ani bezpečné.


Pokud chcete přijet na Světové dny mládeže v Madridu autem, doporučujeme, abyste si dopředu zjistili informace o parkování. Parkování v Madridu není vůbec jednoduché. A podle našich informací není v ulicích moc bezpečno.

Ohledně parkování se nám podařilo zjistit následující.

Překážkou číslo jedna je problém najít volné místo k parkování. V Madridu existují dvě barevně rozlišené parkovací plochy. Zelená – pro rezidenty, tam parkovat nedoporučujeme. Modrá – placená parkovací stání (je časově omezeno). Ceny za parkování se pohybují od 0.25€ až do 2.55€ (20 min. 0.25€, 30 min. 0.40€, 60 min. 1€, 90 min. 1.55€, 120 min. 2.55€).

Další překážkou je česká státní poznávací značka. Tato značka přitahuje pozornost jak policie, tak i zlodějů.

Vždy je dobré mít se na pozoru a dávat si na své věci odložené v autě pozor. I když najdete místo k parkování, neznamená to automaticky, že je vaše auto v bezpečí. Když zaparkujete vaše auto na hlídané parkoviště, můžete být trochu klidnější.

V případě, že se i přes tyto komplikace vydáte na setkání autem, doporučujeme parkování u nádraží Atocha. Je zde dostatek parkovacích míst a hlavně je odtud všude blízko (5 min. chůze od muzea Reina Sofia a 10-15 minut od muzeí Prado a Thyssem-Bornemisza). Je zde stanice metra, takže si i dobře zapamatujete, kde jste svoje auto zaparkovali.

I přesto zůstává nejpohodlnější dopravou městská hromadná doprava. Síť metra je velmi hustá a dostanete se téměř všude.

Zobrazeno 3035×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.