Akce již proběhla.

Papež přijede kvůli nám, těší se mladí

18. 8. 2011 11:10

Na Světové dny mládeže v Madridu dnes dorazí papež Benedikt XVI. Očekává ho více půl milionu poutníků, kteří v předešlých dnech naplnili ulice Madridu vlajkami, písněmi a radostnými pokřiky.


18. 8. 2011 Madrid

Mnoho mladých křesťanů z České republiky se s ním již setkalo před dvěma lety při jeho návštěvě ve Staré Boleslavi. Opět se na jeho příjezd těší a vidí v něm podporu ve víře.

 

„Je hezké, že na nás myslí, že přijede jen kvůli nám,“ říká Veronika z královehradecké diecéze. Radost ze setkání je podle českých účastníků vzájemná. „Nejenže papež přijede pro nás, ale taky my jsme tady pro papeže. Určitě je pro něj povzbuzující, jak tady prožíváme víru,“ vysvětluje Lucie. Přítomnost papeže však pro mladé z České republiky není hlavním smyslem jejich pouti. „On je záštita, ale není to tak, že bychom tu byli jen kvůli němu,“ připomíná Tereza. Jak často opakoval jeho předchůdce Jan Pavel II., papež především přivádí mladé lidi k Bohu.

 

Z České republiky přijelo na setkání 3500 mladých. Jejich průměrný věk je 22 let a 48% z nich jsou vysokoškoláci. Světové dny mládeže jsou pro ně duchovním zážitkem a příležitostí setkat se s českou i světovou církví.

 

Anežka Hesová, tisková mluvčí

 

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.